Yazarlarımız haftanın maçını teraziye koydu, Trabzon ağır bastı: Sergen Yalçın: Trabzon moralli, Bursa eksik ve yıkık. Umut, Alanzinho ve Colman kilidi çözer. Hakan Şükür: Saha ve seyirci avantajı Bursa'da. Ancak Trabzon şu an ligin en iyi futbolunu oynuyor.‘Sezonun en önemli maçı’
Bildiğimiz büyük derbiler dışında sezonun en önemli maçı olarak görmekteyim. Trabzonspor şu an Süper Lig’in en iyi futbolunu oynuyor. Bursaspor ise büyük bir mucizeye imza atma fırsatını son anda kaçırdığı ve elendiği için artık Süper Lig’de üst sıraları sezon sonuna kadar zorlamak isteyecektir. Galip gelecek olanı önceden söylemek çok zor. Fakat saha ve seyirci avantajı Bursaspor’un. Sercan ile Ozan’ın durumlarında yeni bir gelişme olmaz ve oynamazlarsa Bursa adına Volkan ve Turgay öne çıkar. Trabzonspor’da ise Alanzinho, Umut ve Engin’in geceye damgasını vurabileceğini düşünüyorum. Beklentim çok yüksek, o atmosferi yakından görebilmek için maçta olacağım.

Hakan Şükür

‘Sabırlı olan kazanır’
Trabzonspor Şenol Güneş’in gelmesiyle beraber büyük bir çıkış yakaladı. Üst üste kazanmanın getirdiği bir moral-motivasyon var. Bursaspor’da ise tam tersi... Fenerbahçe elenişinin bu maça mutlaka olumsuz yansıyacağını düşünüyorum. Sıralamayı etkileyeceği için dengeleri değişik bir 90 dakika olur. Ayakta güçlü kalan ve sabırlı olan öne çıkar. Trabzon adına Umut Bulut, Alanzinho ve Colman kilidi çözecek isimler olabilir. Eksikleri de bir dezavantaj Bursaspor için. Sercan ve Bekir Ozan oynayamazsa sadece Turgay ve Volkan Şen’e mahkum kalırlar. Ben Trabzonspor’u bir adım önde görüyorum. Her şeyiyle bu haftanın en dikkat çekici karşılaşması olacaktır.

Sergen Yalçın


FANATİK