Trabzonspor, teknik direktör Şenol Güneş'in görev yaptığı sürede, Turkcell Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası'nda oynadığı toplam 15 resmi maçta 9 gol yiyerek, maç başına 0,6 gol ortalaması tutturdu.

Trabzonspor, teknik direktörü Şenol Güneş döneminde kalesinde rakiplerine kolay gol izni vermedi. Bordo-mavili takım, teknik direktör Şenol Güneş'in görev yaptığı sürede, lig ve kupada oynadığı toplam 15 resmi maçta 9 gol yiyerek, maç başına 0,6 gol ortalaması yakaladı.
Karadeniz ekibi, 15 maçın 7'sinde hiç gol yemezken, bir maçta kalesinde en fazla golü Galatasaray karşısındaki kupa maçında yediği 2 gol ile gördü. Bordo-mavililer, söz konusu 15 maçın sadece 2'sini kaybetti.

LİG MAÇLARI
Trabzonspor, teknik direktör Şenol Güneş döneminde, 9 lig maçında kalesinde 5 gol gördü.
Karadeniz ekibi Fenerbahçe, Sivasspor, Diyarbakırspor, Bursaspor ve Antalyaspor maçlarında 1'er gol yerken; Ankaragücü, Denizlispor, Manisaspor ile İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçlarında kalesinde gol görmedi.

Trabzonspor, Şenol Güneş dönemindeki lig maçlarında 0,56 gol ortalamasıyla maçlarını oynarken, teknik direktör Hugo Broos'un çalıştırıcılığında 12 maçta 19 gol ile maç başına 1,58 gol yemişti.

GÜNEŞ'TEN ÖVGÜ
Teknik direktör Şenol Güneş, tüm oyuncularından genel olarak memnun olduğunu belirtti. Savunmanın göbeğinde oynayan oyuncuların performansını da değerlendiren Güneş, "Song iyi, profesyonel bir oyuncu. Ben de iyi oynadığını düşünüyorum. Egemen, Giray ve Song arasında tercih yapıyorum. Bugün için 3 oyuncudan da memnunum" dedi.

Üç oyuncunun da ellerinden geleni yaptığını ifade eden Güneş, "İyi savaşıyorlar, üzerlerine düşeni yapıyorlar. Üçü de forma giyecek oyuncular" diye konuştu. Güneş, kalede ise Tony Sylva'nın oynama şansının az olduğunu, forma verme açısından da Onur'un önde olduğunu kaydetti.

15 RESMİ MAÇI

Trabzonspor'un teknik direktör Şenol Güneş döneminde oynadığı 15 resmi maçta aldığı sonuçlar şöyle:

Trabzonspor - Ankaragücü : 3-0
Denizlispor - Trabzonspor : 0-1
Trabzonspor - Fenerbahçe : 0-1
Galatasaray - Trabzonspor (kupa) : 2-1
Trabzonspor - Denizli Belediyespor (kupa) : 6-0
Ankaragücü - Trabzonspor (kupa) : 0-2
Trabzonspor - Sivasspor : 3-1
Trabzonspor - Orduspor (kupa) : 2-1
Diyarbakırspor - Trabzonspor : 1-2
İstanbul BB - Trabzonspor (kupa) : 1-1
Trabzonspor - Manisaspor : 3-0
Trabzonspor - İstanbul BB (kupa) : 1-0
Bursaspor - Trabzonspor : 1-1
Trabzonspor - İstanbul BB : 0-0
Antalyaspor - Trabzonspor : 1-1