"İpin ucu biraz kaçtı"

Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu, “2 yıl önce Sivas maçında aldığımız ceza, çok ağırdı. Bu mücadelede yaşananlar, bugüne baktığımızda devede kulak kalır” diyerek Federasyon'a göndermede bulundu.Trabzonspor’da Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu, Futbol

O açıdan Federasyon’un şimdiki durumu çok zor. Bir defa ipin ucunu kaçırdılar gibi geliyor” dedi. Bu sezona hakem hatalarının damga vurduğunu sözlerine ekleyen Hacısalihoğlu, “Uzun yıllar tartışılacak bir lig olacak. Futbolun bu kadar önemli olduğu bir ülkede hakemler, Süper Lig’i yönetecek tecrübeye sahip değil” diye konuştu.

‘Yenemeyeceğimiz takım yok’

Galatasaray’ın da geçmişte kendilerini şampiyonluktan ettiğini belirten Asbaşkan, “Şimdi ise biz onları yendik. Çünkü kazanma arzusu yüksek olan taraf bizdik. Bu sayede moralimiz yükseldi. Antalya maçı, en kritik sınavlardan biri. Trabzon kendisi gibi oynarsa, Türkiye’de yenemeyeceği takım yok”
Federasyonu ve hakemler hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Bugünkü olaylara bakıldığında 2 yıl önce Sivas’la yaptıkları maçta kendilerine verilen 5 maçlık seyircisiz oynama cezasının çok ağır olduğunu dile getiren Hayrettin Hacısalihoğlu, “Bu mücadelede yaşananlar şimdi devede kulak kalır. Emsali olmayan bir ceza şekliydi.