Trabzonspor teknik direktörü Şenol Güneş, Eskişehirspor mağlubiyetini değerlendirdi..Şenol Güneş'in maç sonu açıklamalarından Ajansspor.com'un derledikleri:

"Şartlar ne olursa olsun kazanmamız gereken bir maçtı. Kalite ve oyun farkı olarak rakibimiz iyiydi. Bizim iyi olmamız gerekiyordu ama kötü sonuçla bitirdik. Bu bizin için ikinci mağlubiyet oldu. Kayserispor maçında da son dakikalarda yediğimiz gol ile mağlup olmuştuk. Yenilmeyeceğimiz iki takıma yenildik. 10 kişi kalmamıza rağmen iyi mücadele ettik. Son beş dakikada pozisyon hataları yaptık. Rakibimizin kanatlardan orta yapmasına izin verdik. Son dakikalara girilirken, oyuncularımın yorulduğunu hissettik. Son dakikalarda rakibin kalemizde olması panik etkisi yarattı. Kazanan onlar oldu tebrik ederiz. Hakemin uzatmış olması, oyuncumuza itirazdan dolayı sarı kart görmesi ardından kırmızı kart ile oyundan alınması, rakip oyuncuların hem yan hakemi hem de yan hakemlere itirazda bulunup bir şey göstermemesi bizim sorunumuz değil. Alınan skor bize yakışmadı. Rakip takım oyuncuları hem hakemden şikayetçi oldular hem de kazandılar.

Oyuna başladığımız zaman takımımızda olmayan oyuncular bizi etkiledi. Bizim oyuncularımız birlik olmayınca iyi oynayamıyorlar. Bugün onu gördüm bizim için ders oldu. Büyük olmanın ilk adımı performansını en iyi şekilde sahaya yansıtmalısın. Yüzde yüz performansını vermeyenler ile yarı yolda kalırsınız biz de bugün bunu gördük. Bu mücadele bizim için büyük bir ders oldu. Böyle oynarsak başarılı olamayız”

-BASIN TOPLANTISI-
Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş de kazanmak için geldikleri Eskişehir'de iyi futbol oynayamadıklarını belirterek, ''Maça kötü başlayıp, kötü bitirdik'' dedi.

Takımının ''kendisine yakışmayan" bir futbol oynadığını anlatan Güneş, şunları kaydetti:
''Bugün ayağa pas yapıp iyi bir futbol oynayabilirdik. Eskişehirspor'u tebrik ediyorum. İyi bir futbol oynadılar. Eskişehirspor maçı bize bir darbe oldu. Bu hafta Eskişehirspor maçında, geçen hafta da Kayserispor maçında son dakikalarda yediğimiz gollerle mağlubiyet aldık. Bu da takımdaki konsantrasyon eksikliğini gösteriyor. Bunlardan ders çıkartıp, kupa maçına hazırlanmak istiyoruz.''

Güneş, Trabzonsporlu futbolcu Umut'un maçın ilk yarısında kırmızı kart görmesiyle ilgili olarak da ''Hakeme itiraz edip kırmızı kart görmesi Umut'u haklı kılmaz. Hatalı olan Umut'' değerlendirmesini yaptı.