Trabzonspor Başkanı Sadri Şener UEFA Avrupa Ligi play-off turu rövanş maçında karşılaşacakları Liverpool mücadelesi ile ilgili ilginç bir tespitte bulundu.


Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Liverpool maçında sürpriz peşinde değil, tur peşinde olacaklarını belirterek, "Belki teknik bir konu ama bence ilk dakikalarda gol atmamalıyız. İkinci yarıda gol atıp maçı uzatmalara götürmek daha iyi olur" dedi.

Trabzonspor ile Liverpool arasında 1 - 0'ın rövanşında yarın oynanacak olan UEFA Avrupa Ligi Play - Off turu maçı için nefesler tutuldu. Fenerbahçe maçı sonrası İstanbul'a dönmeyerek Liverpool maçına kadar şehirde kalma kararı alan Başkan Sadri Şener, Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nda sürpriz peşinde değil, tur peşinde olacaklarını söyledi.

Şener, çok formda bir takım olduklarını da belirterek, "Belki teknik bir konu ama bence ilk dakikalarda gol atmamalıyız. İkinci yarıda gol atıp maçı uzatmalara götürmek daha iyi olabilir. Bu benim düşüncem tabi ki ama hocamız bunları çok iyi analiz etmiştir. Biz takımımıza güveniyoruz" dedi.

"LIVERPOOL'U ELERSEK 10 NUMARA İŞ YAPMIŞ OLACAĞIZ"

Şener, saha zemininin kötü olmasının hem kendileri için hem de Liverpool için dezavantaj olduğunu belirterek, "Saha zeminindeki bozukluk nedeniyle Glowacki'yi kaybettik. O bizim için çok önemli bir oyuncuydu. Ama yerinde oynayacak olan Giray da oldukça kaliteli. Milli takıma çağırılacağını duydum. Umarım iyi bir maç çıkarır. Eğer Liverpool'u elersek 10 numara bir iş yapmış olacağız. Şu anda lig şampiyonluğundan bahsetmek doğru değil. Takımımıza güveniyoruz ve şampiyonluğun en büyük adayıyız ama kesin şampiyon olacağın anlamı taşımamalı. Zaten bu ligde kimse, 'Ben şampiyon olacağım' diyemez" şeklinde konuştu.

YATTARA: "BEN KULÜBEDE OTURUYORUM, ALEX OTURSA NE OLUR"

Trabzonspor'un yıldız futbolcusu kaptan Yattara, zaman zaman yedek kulübesinde oturmasının bir sorun olmadığını belirterek, "Fenerbahçe'de de Alex'in yedek kulübesinde oturduğunu görünce şaşırdım. Ama futbol bu benim bile yedek kulübesinde oturduğum oluyor. Buna hoca karar verir" dedi.

Yattara, Liverpool maçında da fileleri havalandırmayı çok istediğini belirterek, "Fenerbahçe maçında gol atınca çok mutlu oldum. Taraftarların benim ismimi söylerken yaşadığı coşku, bana artı motivasyon sağladı. Umarım Liverpool maçında da o taraftarları bağırtırım" dedi.

GİRAY: "PANİĞE GEREK YOK, BEN BURDAYIM"

Trabzonspor'da Glowacki'nin sakatlanmasının ardından savunmanın göbeğinde görev yapacak olan Giray Kaçar, umutlu konuştu. Giray, Liverpool'u eleyecek güce sahip olduklarını belirterek, "Glowacki'nin sakatlanmasına çok üzüldüm. O gerçekten çok sağlam bir stoper. Şimdi bana düşen görevi en iyi şekilde yapacağım. Geçen sezon bir çok maçta oynadım ve iyi bir performans sergilediğimi düşünüyorum. Şu anda paniğe gerek yok çünkü kendime güveniyorum. Bu maçı alıp Türkiye'yi Avrupa futbolunda ayağa kaldırmak istiyoruz" diye konuştu.

(Spor