Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Spartacus Fan Club

 1. #1
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jan 2010
  Mesajlar : 2.182
  Tecrübe Puanı 10022
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart Spartacus Fan Club  SPARTACUS  Spartaküs (d. M.Ö. 109 – ö. M.Ö. 71), Antik Roma Cumhuriyeti'nde köle ve gladyatör. M.Ö. 73 - M.Ö. 71 yılları arasındaki köle ayaklanmasında yaptığı önderlik ile tanınır.

  Hayatı
  Önderlik yeteneğiyle dikkati çeken Trakyalı bir köle olan Spartaküs, bir olasılığa göre Roma ordusundan kaçmış, haydutluk yaparken yakalanmış ve köle olarak satılmıştı. Spartaküs M.Ö. 73'te kendisiyle birlikte Capua'daki Quintus Lentulus Batiatus'un gladyatör okulundan kaçan 77 arkadaşıyla Vezüv Yanardağı'na sığındı. Küçük bir Roma ordusunca kuşatılan kaçaklar, bir uçurumdan aşağı inerek Romalı askerleri şaşırtıp kaçmayı başardılar. Spartaküs, kendisine katılan ve sayıları 100 bine ulaşan kaçak köle ve gladyatörlerle Lucania'ya doğru yürüdü. Amansız bir çatışma sonucunda Publius Varinius'u yendi ve Thuria ile Metapontion kentlerini yağmaladı. Spartaküs artık Güney İtalya'ya egemen olmuştu. Roma Senatosu birden tehlikenin farkına vardı. M.Ö. 72'de iki konsülün yönetimindeki güçler Spartaküs'ün üzerine gönderildi. Spartaküs onları yendikten sonra kuzeye, Alpler'e doğru yürüyüşe geçti. Gallia Cisalpina valisi onu durdurmaya çalıştıysa da, yenilgiye uğradı. Köle ordusu artık Alpler'i geçebilir ve güvenlik içinde dağılabilirdi. Ne var ki, kimse İtalya'dan ayrılmak istemedi. Spartaküs, ister istemez güneye yürümek durumunda kaldı. Lucinia'ya geri dönen ordu, orada ilk kez Marcus Crassus'a yenildi. Spartaküs, Sicilya'ya geçmeyi tasarlayarak Messina'ya çekildi. Onları kaçırmaya söz veren korsanlar sözlerinde durmadı. Crassus köleleri kuşattıysa da, Spartaküs kuşatmayı yararak çekildi. Daha sonra, M.Ö. 71'de, savaşmakta direnen köleler Romalılarca kılıçtan geçirildi. Romalı general Pompeius, Spartaküs'ün ordusundaki çok sayıda kaçağı yakalayıp öldürdü. 6000 kişiyi tutsak alan Crassus, Appia Yolu boyunca tümünü çarmıha gerdirdi. Spartaküs'ün cesedi ise asla bulunamadı. O dönemdeki inanışa göre tanrıların onu yanına aldığı, koruduğu gibi dedikodular yayıldı. Ancak Spartaküs'e ne olduğu asla öğrenilemedi.

  Etkileri
  Spartaküs, köle ve yoksullardan oluşan ordusu yıllarca İtalya yarımadasında bağımsız bir şekilde var olmuş ve zamanın yöneticilerine sorun olmuştur. Kendilerine karşı gönderilen sayısız orduyu yenmiş ve Roma Cumhuriyeti'nin yönetim sistemini sarsmıştır. İsyanının eşitlikçi ve özgürlükçü karakteri nedeniyle sol literatürde sahip çıkılan bir kişiliktir.

  Siyasi etkileri
  Almanya'da I. Dünya Savaşı'ndan sonra 1918 yılında yaşanan devrimden sonra 1919 yılında Karl Liebknecht ve Rosa Luxemburg önderliğinde silahlı ayaklanma düzenleyen ve adı daha sonra Almanya Komünist Partisi olan grubun ilk adı Spartaküs Birliği'dir.


  Spartaküs: Kan ve Kum

  Spartaküs: Kan ve Kum ya da orijinal adıyla Spartacus: Blood and Sand, tarihsel bir olayı konu alan Amerikan yapımı dizidir. Dizi tarihsel bir karakter olan Trakyalı asker Spartacus'ün köle olmasını ve bir gladyatöre dönüşümünü anlatmaktadır. Dizinin kaynağı Howard Fast'ın aynı isimde yazdığı kitaptır. Hikâye Milattan Önce 73-71 yıllarında Roma Cumhuriyeti'nde geçmektedir. İlk bölüm 22 Ocak 2010 tarihinde yayınlanmıştır. İlk sezonsa 13 bölümde tamamlanmıştır.
  Dizinin ikinci sezon çekimleri ise Spartacus karakterini canlandıran Andy Whitfield'da bir çeşit lenfoma teşhis edilmesi sebebiyle belirsiz bir süre için ertelenmiştir. Daha sonraları kanseri yenen Whitfield'ın yeni sezon çekimlerine başladığı açıklanmış ancak hastalığının nüksetmesi üzerine diziden çıkarılmıştır. Sonrasında ise Whitfield'ın rolü için Liam McIntyre ile anlaşılmıştır.
  Dizinin ikinci sezonunun gecikmesi nedeniyle Starz bir açıklamayla altı bölümlük kısa bir ara sezon yayınlayacağını duyurmuştur. Bu ara sezon prequel olacaktır yani dizinin ana karakterlerinin geçmişleri konu edilecektir. Altı bölümlük bu sezonun ismi ise Spartacus: Gods of the Arena olmuştur. Kanal, bu açıklamadan kısa bir süre sonra ara sezonun fragmanı yayınlamıştır. 5 Şubat 2011 tarihinde ise bu ara sezonun son bölümü yayınlanmıştır.

  Karakterler

  Spartacus (Andy Whitfield, Sezon 1 - Liam McIntyre, Sezon 2) — Ortak düşmanlarına karşı Roma ordusu adına gönüllü savaşan Trakyalı bir asker. Gaius Claudius Glaber tarafından itaatsizliğinin cezası olarak Arena'da gladyatörler tarafından öldürülmeye mahkûm edilmiştir. Arena'da gladyatörleri öldürmesi üzerine köle olarak satılmış ve Batiatus tarafından Ludus'a katılması için satın alınmıştır. İlk günlerinde asi bir tavır sergilerken Batiatus ile kayıp karısını bulması konusunda bir anlaşma yapmış ve itaat etmeye başlamıştır.

  Crixus (Manu Bennett) — Capua Şampiyonu, Ludus hiyerarşisinin en üstündeki kişi. Ukala ve güçlüdür. Spartacus'a karşı derin bir antipatisi vardır. Efendisi Lucretia ile cinsel ilişki içindedir, Naevia ile de gizli bir aşk yaşar. Capua Şampiyonluğu'nu korurken aynı zamanda yasak ilişkilerini dengede tutmaya çalışır.

  Batiatus (John Hannah) — Capua vatandaşı ve dedesinden babasına, babasından da kendisine kalan Ludus'un sahibi. Maddi olarak zor bir durumda iken yüksek bir maliyetle Spartacus'u satın almıştır. Eşi Lucretia ile gerçek bir ruhsal ve fiziksel uyum içindedir, ikisi de hırslı kişiliklere sahiptir. Spartacus'u Lucretia karşısında her zaman savunmuş ve ona ayrı önem vermiştir.

  Lucretia (Lucy Lawless) — Batiatus'un kurnaz ve kibar eşi. Köleleri olan Capua Şampiyonu Gladyatör Crixus ile gizli bir cinsel ilişki yaşamaktadır. Spartacus'un fazla maliyetli ve Ludus'a şanssızlık getireceğine inanmaktadır.

  Doctore (Peter Mensah) — Kendi zamanının en ünlü gladyatörü. Shadow of Death (Ölümün Gölgesi) olarak anılan efsane gladyatörle savaşıp hayatta kalan tek insandır. Batiatus'un en önem verdiği kölesi ve Ludus'un eğitmenidir. Gladyatörlerini ve gladyatör adaylarını çok sıkı bir eğitimden geçirir, disiplinlidir.

  Ilithyia (Viva Bianca) — Senatör Albinius'un şımarık ve bencil kızı, General Claudius Glaber'ın karısı. Lucretia ile arkadaştır. Lucretia ise onu Ludus'un tanınması için bir araç olarak görmektedir. Crixus'a karşı ilgisi vardır.

  Claudius Glaber (Craig Parker) — Bir lejyonun Roma ordusu komutanı, Ilithyia'nın kocası. Eşini seviyor olsa bile onunla daha yüksek mevkiilere gelebilmek için evlenmiştir. Hırslı bir kişiliği vardır. Getaelar ile savaştayken ordusunun dağılmasından Spartacus'u sorumlu tutar ve ondan nefret eder.

  Varro (Jai Courtney) — Aslen bir Roma vatandaşı. Ludus'a gladyatör olmak, kumar borçlarını kapamak ve eşini geçindirmek için para kazanmak amacıyla kendi isteğiyle gelmiştir. Güçlü bir savaşçıdır ve diğer gladyatörler tarafından çabuk kabul görmüştür. Spartacus'un Death of Shadow karşısında aldığı efsanevi zafer nedeniyle ona hayrandır. Ayrıca Spartacus'un Ludus'taki tek arkadaşıdır.

  Sura (Erin Cummings) — Spartacus'un eşi. Romalılar tarafından Suriyeli bir tüccara köle olarak satılmıştır. Spartacus'un en önem verdiği kişidir.

  Ashur (Nick Tarabay) — Bacağından sakat olan eski bir gladyatör. Batiatus'un sağ kolu ve en güvendiği kişilerden birisi.

  Naevia (Lesley-Ann Brandt) — Lucretia'nın kölesi. Crixus ile gizli bir aşk yaşamaktadır.

  Barca (Antonio Te Maioho) — Saygın bir gladyatör ve Batiatus'un koruması. Crixus'tan sonra Ludus'taki en önemli ikinci gladyatör. Her ne kadar öfkeli bir kişiliğe sahip olsa da kuşlar ve köle sevgilisi Pietros'a karşı şefkatlidir. Batiatus'a sadıktır ama özgür olacağı günlerin hayalini kurar.

  Pietros (Eka Darville) - Barca'nın erkek sevgilisi. Güçsüz ve çelimsizdir. Barca sayesinde o atmosferde ayakta kalabilmektedir.


  Spartacus: Gods of the Arena

  Spartacus: Gods of the Arena, Starz kanalınca hazırlanan bir mini dizi ve Spartacus: Blood and Sand'in "prequel"idir. İlk bölümü 21 Ocak 2011 tarihinde yayınlanmıştır. Seri, Capua Şampiyonu olan Gannicus isimli gladyatörü konu edinmiştir. Oyuncu kadrosunda orijinal seriden Lucy Lawless Lucretia'yı, John Hannah Batiatus'u, Peter Mensah Oenomaus'ı ve Manu Bennett ise Crixus'ı canlandırmıştır.
  25 Şubat 2011'de sonlanan mini seri IGN tarafından olumlu eleştirilere maruz kalmış, final bölümü ise 9.5/10 puan alarak "Olağanüstü" olarak nitelendirilmiştir.

  Karakterler

  Batiatus (John Hannah) — Bir gladyatör okulu olan Ludus'un sahibi.
  Lucretia (Lucy Lawless) — Batiatus'un karısı.
  Titus (Jeffrey Thomas) — Batiatus'un babası.
  Oenomaus (Peter Mensah) — Ludus'un köle eğitmeni.
  Gannicus (Dustin Clare) — Capua Şampiyonu gladyatör.
  Crixus (Manu Bennett) — Ludus'ta gladyatör.
  Spartacus (Andy Whitfield) — Trakyalı bir asker.
  Barca (Antonio Te Maioha) — Ludus'ta gladyatör.
  Gaia (Jaime Murray) — Lucretia'nın kadim dostu.
  Tullius (Stephen Lovatt) — Capua'nın soylu ailesine mensup birisi.
  Vettius (Gareth Williams) — Ludus'ta eğitmen.
  Naevia (Lesley-Ann Brandt) — Köle kız.
  Melitta (Marisa Ramirez) — Köle kız.

  Yapım

  Spartacus: Blood and Sand'in ikinci sezon çekimleri sürerken başrol oyuncusu Andy Whitfield'da Hodgkin-dışı lenfoma tespit edilmiş, dizinin ikinci sezon çekimlerinin uzayacağı görülünce de Gods of the Arena'nın çekilmesi gündeme gelmiştir. Dizinin yaratıcısı ve yapımcısı Steven S. DeKnight, Gods of the Arena'nın altı bölümlük bir mini dizi olacağını ve Ludus'un geçmişini işleyeceğini belirtmiştir. Dizinin çekimleri Ağustos 2010'da Yeni Zelanda'da başlamıştır.
  Bu mini dizinin şimdiye kadar yayınlanacağı açıklanan kanallar arasında ABD'den Starz ayrıca Kanada'dan da Movie Central ile The Movie Network vardır.


  Kurucu;
  Charles Lloyd  Özel Üyelik:
  1)

  Özel üyeler alttaki avatarlardan istediklerini seçerek ekletebilirler. (Özel Boyutta 175x200)
  Ücreti 25.000 ParaPuan'dır.

  Üye Listesi:

  1) Charles Lloyd
  2) black_king
  3) Pique
  4) Nina Dobrev
  5) Hüseyin
  6) TayLor SwifT
  7) mukafat26
  8) RusseLCroVe
  9) Sadinho
  10)

  İmza:


  SPARTACUS FAN CLUB
  KURUCU


  Paylaş
  Mesaj Jensen tarafından (21-01-2012 Saat 21:39 ) değiştirilmiştir.
  Fiberinternet Bu olsa Gerek...

  http://www.speedtest.net/result/1909628420.png 2. #2
  Hiperaktif Oyuncu
  FuXesT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi : Jan 2009
  Mesajlar : 829
  Tecrübe Puanı 110
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  Yaz beni yaz


  Paylaş
  Ban-kai ! Zanka No Tachi...
  -Shigekuni Yamamoto

 3. #3
  Emekli Yetkili
  InFamouS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi : Feb 2010
  Mesajlar : 10.240
  Tecrübe Puanı 144
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  Yaz..


  Paylaş

  Cheers!
  the Last of Us

 4. #4
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jan 2010
  Mesajlar : 2.182
  Tecrübe Puanı 10022
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  Alıntı black_king Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Yaz beni yaz
  Alıntı Pique Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Yaz..
  Güncel..


  Paylaş
  Fiberinternet Bu olsa Gerek...

  http://www.speedtest.net/result/1909628420.png

 5. #5
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : Apr 2010
  Mesajlar : 1.258
  Tecrübe Puanı 11853
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  Nina Dobrev


  Paylaş

 6. #6
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : Oct 2008
  Mesajlar : 10.457
  Tecrübe Puanı 1665
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  IbRaCaDaBra :)


  Paylaş
  [SIGPIC]http://i1041.photobucket.com/albums/...urak/emre1.png[/SIGPIC]

  Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz..."

  İSLAM ÇUPİ

  7 Şubat 2011 - 22 Ağustos 2013


  Belki ilerleyen zamanda yeniden geliriz hepiniz kendinize iyi bakın.Sağlıcakla kalın. 7. #7
  Emekli Yetkili
  TayLor SwifT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi : Apr 2009
  Mesajlar : 2.235
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  Yazzz benıde.


  Paylaş
  Cristiano Ronaldo : ''Kaçan kovalanır dediler , nasıl bir depar attıysak kimse yetişemedi.''


 8. #8
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jan 2010
  Mesajlar : 2.182
  Tecrübe Puanı 10022
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  Alıntı Nina Dobrev Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Nina Dobrev
  Alıntı IbRaCaDaBra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  IbRaCaDaBra :)
  Alıntı [Q7]Quaresma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Yazzz benıde.
  Güncel..


  Paylaş
  Fiberinternet Bu olsa Gerek...

  http://www.speedtest.net/result/1909628420.png

 9. #9
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 8.406
  Tecrübe Puanı 902
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  İmzalar eklenmiştir!


  Paylaş
  Copyright ©2011 - MARQUE

 10. #10
  Yeni Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jul 2011
  Mesajlar : 49
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  Mükafat


  Paylaş

 11. #11
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jan 2010
  Mesajlar : 2.182
  Tecrübe Puanı 10022
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  Alıntı mukafat26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Mükafat
  Güncel..


  Paylaş
  Fiberinternet Bu olsa Gerek...

  http://www.speedtest.net/result/1909628420.png

 12. #12
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : Oct 2008
  Mesajlar : 6.148
  Tecrübe Puanı 1357
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  Yaz bakalım .


  Paylaş

 13. #13
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jan 2010
  Mesajlar : 2.182
  Tecrübe Puanı 10022
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  Yazdım bakalım :)


  Paylaş
  Fiberinternet Bu olsa Gerek...

  http://www.speedtest.net/result/1909628420.png

 14. #14
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 8.406
  Tecrübe Puanı 902
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  İlk mesaja adı yazılanlara imza eklenmiştir!


  Paylaş
  Copyright ©2011 - MARQUE

 15. #15
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jan 2010
  Mesajlar : 2.182
  Tecrübe Puanı 10022
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  Spartacus Vengeance gösterime girmiştir. 1. Bölümü izlemek isteyenler bana pm atsın. (Not: İngilizce Altyazılıdır.)


  Paylaş
  Fiberinternet Bu olsa Gerek...

  http://www.speedtest.net/result/1909628420.png

 16. #16
  Emekli Yetkili
  Sadinho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi : Dec 2008
  Mesajlar : 11.656
  Tecrübe Puanı 2568
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  oleyyy ya büyük hayranıyım spartakusun çok pis merak ediyordum 3.sezonun ilk bölümü fragmanlardan merak uyandırmıstı..


  Paylaş
  ,,
  26.02.2011

  Bural'ARDA'yım:)


  -İLETİŞİM-
  AĞ-SADİNHO
  ŞİFRE-0202

  by_shady@hotmail.com

 17. #17
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jan 2010
  Mesajlar : 2.182
  Tecrübe Puanı 10022
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  Alıntı Sadinho Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  oleyyy ya büyük hayranıyım spartakusun çok pis merak ediyordum 3.sezonun ilk bölümü fragmanlardan merak uyandırmıstı..
  Aynen Asıl dizi bu sezon başlıyor diyebiliriz. Bu arada Türkçe Altyazılısınıda buldum.


  Paylaş
  Fiberinternet Bu olsa Gerek...

  http://www.speedtest.net/result/1909628420.png

 18. #18
  Usta Oyuncu
  CeorL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi : Apr 2010
  Mesajlar : 1.557
  Tecrübe Puanı 340
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  Benide yaz Gladius glaber kaldı sanırım :d


  Paylaş

 19. #19
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : Jun 2009
  Mesajlar : 2.015
  Tecrübe Puanı 16300
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  SpLendoR


  Paylaş
  FIFA 13 Origin ID: Splendor35

  Dokuz Eylul University

  Eski Nick : aslan gorkem / Şubat 2008 - ∞

  ___ [TIKLA]___ FIFA'nın En İyi Frikikçisi ___[TIKLA] ___


Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Turnuval Yasal Uyarı!

Turnuval Bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek, turnuval.com hizmetlerini sizlere daha iyi sunabilmek amacıyla kullandığımız cookie'ler (çerezler) ve kişisel verilerinizle ilgili Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş olursunuz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580