Bağcılar'da girdikleri bir evde Yesemin K.'yi bağladıktan sonra gasp ettiği öne sürülen 4 kişi yakalandı
Gasp olayını Yasemin K.’nin eşinin yeğeni Tuncer G.’nin planladığı ortaya çıktı. Gaspçı arkadaşlarına yengesiyle birlikte ellerini ve ayaklarını bağlattırarak darp ettiren Tuncer G,’nin soygunu para için planladığını itiraf ettiği öğrenildi. Tuncer G. ile birlikte yakalanan arkadaşları Ercan K., Cesim B., Davut Y. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Güneşli Mahallesi, Anafartalar Caddesi, Akgül Sokak’ta iki gün önce meydana gelen olayda bir evin kapısını çalan 3 kişi zorla içeri girdikten sonra Yasemin K. ile eşinin yeğeni Tuncer G.’yi gasp etti. Yasemin K.’nın üzerinde bulunan 3 bilezik ile bir altın kolyeyi alan gaspçılar evin anahtarını da alarak kaçtı. Birbirlerine yardım ederek çözen gasp mağdurları durumu hemen polise bildirdi. Olayle ilgili soruşturma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri olayda mağdur olan Tuncer G.’nin hareketlerinden şüphelenerek tekrar ifadesini aldı.

Tuncer G.’nin olay olmadan 10 dakika önce dayısının evde olup olmadığını sorduktan sonra geldiğini belirlendi. Polis, Tuncer G.’nin yakın arkadaşlarını ve telefon trafiğini de incelemeye aldı. Soruşturma sonucunda eve giren 3 gaspçıyı yeğen Tuncer G.’nin azmettirdiği ortaya çıktı. Tuncer G.’nin gasp olayını paraya ihtiyacı olduğu için planladığını söylediği öğrenildi. Polis olaya karıştığı iddia edilen Ercan K., Cesim B., Davut Y.’de gözaltına aldı. Gözaltına alınanlar suçlamaları reddetti. Emniyette işlemleri tamamlanan 4 şüpheli adliyeye sevk edildi.