Sadece 1.5 yılda atılan mesaj sayısı dörde katlanan Twitter'ın piyasa değeri de uçuşta.
Dünyanın en büyük mikroblog sitesi Twitter, kullanıcılarının yolladığı günde 200 milyon tweet ile yeni bir kilometre taşına ulaştı.
Bunun ne kadar yüksek bir rakam olduğunu göstermek için Twitter, 200 milyon tweet ile kaç kitap yazılabileceğini hesapladı. Buna göre bir günde girilen tweetlerin toplam metin uzunluğu, 10 milyon sayfalık bir kitaba ya da Suç ve Ceza’nın 8,163 kopyasına eşit. Her saniye Twitter sunucularından 2 bin 400 tweet yollanıyor ve bu da haftalık 1.4 milyar tweet ediyor.
Yenimedyaduzeni.com sitesinin haberinde Twitter'ın 1,5 yıldan kısa bir süre önce günlük 50 milyon tweet’i aştığı hatırlatılıyor. 2 yıl önceki rakamsa günde 10 milyon tweet civarında. Son tweet rekoru hızla büyüyen mikroblog sitesinin 10 milyar dolarlık piyasa değerini açıklamaya yetiyor.
Merkezi California'nın San Francisco kentinde bulunan web sitesinden yapılan açıklamada, Ocak 2009'da günde 2 milyon olan 'tweet' sayısının geçen yıl 65 milyona, bu yıl da 200 milyona yükseldiği söyleniyor. 2006'da kurulan mikro-blog sitesinin şu anda yaklaşık 200 milyon kullanıcısı bulunuyor.