Her gün daha fazla şirket Twitter`da hesap açıp müşterilerinin kendisini buradan takip etmesini sağlıyor. Havayolları arasındaki rekabet ilginç yöntemlerle Twitter`da da devam ediyor.
Yaklaşık 15 - 20 dakika kadar önce Twitter`daki hesabımla ilgili bir bilgilendirme mesajı geldi. Mesajda Türk Hava Yolları`nın Twitter üzerinden beni takip ettiği ve istersem THY`yi takip etmem için link gönderildi. Bu ilginin ardından hangi havayolu şirketi neler yapıyor diye araştırdığımızda karşımıza ilginç sonuçlar çıktı.

Türk Hava Yolları, aktif Twitter kullanıcılarını da takip ediyor.
Türk Hava Yolları, yeni seferleri, kampanyaları vb. ile ilgili 27 Mart`tan bu yana 12 güncelleme gerçekleştirilmiş. Haberi hazırladığımız dakika itibariyle 1093 kişinin takip ettiği THY, 132 kişiyi de bizzat takip ediyor. THY`nin yan şirketi AnadoluJet de Twitter kullananlardan. Firma, tamamı 27 Mart`ta olmak üzere 4 güncelleme yaparken şimdilik 8 takipçiye sahip.
5 bin Euro`luk Twitter Hesabı
Twitter`ı en yoğun kullanan havayolu ise kuşkusuz Pegasus. Twitter takipçileri arasında uçak bileti hediyeli kampanya da düzenleyen şirketin 1038 takipçisi bulunuyor. 27 Şubat`ta hesabı açan Pegasus, bugüne kadar 99 güncellemeyle oldukça aktif.
Pegasus, Twitter takipçilerine uçak bileti hediye ediyor.
Diğer havayolu şirketlerinden SunExpress ile Onur AirAtlasJet`in rakiplerinin aktif olduğu Twitter`a hızla yönelmesi gerekiyor. Çünkü uyanık bir girişimci, twitter.com/atlasjet adresini almış ve 5 bin Euro`ya satmaya çalışıyor.