Helyum Bilişim, Kaspersky, Bloxx ve SurGATE ürünlerine Infowatch'u da ekledi.

InfoWatch, ürünleri ile Rusya’nın DLP piyasasının %70’ini elinde tutuyor. InfoWatch şirket ağında bulunan bilgilerin herhangi bir yol ile dışarı sızdırılmasını engellemekte ve raporlamakta kullanılıyor. Aynı zamanda CryptoStrorage kullanarak da verilerin şifrelenmesine olanak sağlıyor. Bu yöntem ile verilerin şirket dışında bile korunması sağlanıyor. InfoWatch’un kısa bir süre içerisinde pazarlama ve satış çalışmalarına başlayacak olan Helyum, ürünün teknik desteği de kendisi verecek.

Neden Gerekli?
Normal işletim sistemi araçlarının şifre koruması yeterli değildir; şifre kullanımına rağmen, kaybolmuş ya da çalınmış bir taşınabilir bilgisayarın sabit diskinden veri rahatça okunabilir. InfoWatch CryptoStorage Enterprise, tamamıyla gizli verinin güvenliği için bilgiyi şifreler.

Veri okunduğunda, bilgisayarın belleğindeki şifre otomatik olarak çözülür ve işlemi kaydetme esnasında veri otomatik olarak şifrelenir.

Dosyalar, MS Windows araçlarıyla silindikleri zaman, yardımcı özel yazılımlar kullanılarak kolaylıkla kurtulabilirler. InfoWatch CryptoStorage Enterprise, özelleştirilmiş araçlarla bile kurtarma ihtimali olmaksızın veri silme özelliği sunar.

Gizli anahtarın kaybolması durumunda, şifrelenmiş nesneye erişim InfoWatch CryptoStorage Enterprise‘ın içindeki özel “kurtarma yönetimi” aracı sayesinde mümkün olur. “Kurtarma yönetimi” aracı, yetkilendirilmiş sistem kullanıcılarının anahtarlarını kullandıkları erişimi geri yüklemeye izin verir.

InfoWatch CryptoStorage Enterprise, gizli bilgi üzerindeki kullanıcı faaliyetleri hakkında kapsamlı raporlar yaratmak için, zaman aralıkları, belirli kullanıcı veya bilgisayarlar, korunan nesne veya operasyon türü ile ilgili istatistikler vererek, sistem yöneticilerine çözüm sunar.