Duyurular

Forum: Duyurular

 1. Root
  realdizayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi : Jan 2014
  Mesajlar : 20
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 500

  Kurallar ve Kullanım Sözleşmesi  A) TurnuvaL'ın Hukuki İşlem Uygulaması

  A1) Türk Ceza Kanunu'nun 243'cü maddesinin 1'ci fıkrasına göre;
  Bir bilişim sisteminin bütününe veya bir kısmına, hukuka aykırı olarak giren ve orada kalmaya devam eden kimseye bir yıla kadar hapis veya adlî para cezası verilir.
  A2) Türk Ceza Kanunu'nun 243'cü maddesinin 2'ci fıkrasına göre;
  Yukarıdaki fıkrada tanımlanan fiillerin bedeli karşılığı yararlanılabilen sistemler hakkında işlenmesi hâlinde, verilecek ceza yarı oranına kadar indirilir.
  A3) Türk Ceza Kanunu'nun 243'cü maddesinin 3'cü fıkrasına göre;
  Bu fiil nedeniyle sistemin içerdiği veriler yok olur veya değişirse, altı aydan iki yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.  B) Sistemi engelleme, bozma, verileri yok etme veya değiştirme kanunu;

  B1) Türk Ceza Kanunu'nun 244'cü maddesinin 1'ci fıkrasına göre;
  Bir bilişim sisteminin işleyişini engelleyen veya bozan kişi, bir yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
  B2) Türk Ceza Kanunu'nun 244'cü maddesinin 2'ci fıkrasına göre;
  Bir bilişim sistemindeki verileri bozan, yok eden, değiştiren veya erişilmez kılan, sisteme veri yerleştiren, var olan verileri başka bir yere gönderen kişi, altı aydan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
  B3) Türk Ceza Kanunu'nun 244'cü maddesinin 3'cü fıkrasına göre;
  Bu fiillerin bir banka veya kredi kurumuna ya da bir kamu kurum veya kuruluşuna ait bilişim sistemi üzerinde işlenmesi halinde, verilecek ceza yarı oranında artırılır.
  B4) Türk Ceza Kanunu'nun 244'cü maddesinin 4'cü fıkrasına göre;
  Yukarıdaki fıkralarda tanımlanan fiillerin işlenmesi suretiyle kişinin kendisinin veya başkasının yararına haksız bir çıkar sağlamasının başka bir suç oluşturmaması hâlinde, iki yıldan altı yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adlî para cezasına hükmolunur.

  Not: Türk Ceza Kanunu'nun yukarıda adı geçen 243 ve 244 sayılı kanunlarına göre, kuralları ihlâl eden kişi, kurum veya kuruluşların sanal ortamda verilen internet protokol numarası belirlenip, merkezine bağlı olduğu Türk Telekomünikasyon A.Ş. veya benzeri İnternet Servis Sağlayıcılarının İletişim ve AR-GE sistemlerinden incelenip gerekli evraklarla TurnuvaL.com tarafından savcılığa sevk edilecektir.  1) Profil Kuralları:

  1A) Kayıt olurken kullanmak istediğiniz üye nickleriniz ahlaki değerlere aykırı, absürt, xxx.com uzantılı ve reklam amaçlı olamaz. Aksi takdirde yönetim tarafından üyeliğiniz silinebilir.
  1B) Her kullanıcı özel bir sebep olmadığı takdirde sadece 1 adet üyelik alabilir. Aksi takdirde aldığı çoklu üyeliklerin hepsi elinden gidebilir. Aldığınız çoklu üyeliklerle anketlere, turnuvalara veya benzeri etkinliklere katılamazsınız ve bunun cezası siteden uzaklaştırma olur.
  1C) Avatarlarınız ve signatürünüzde hiç bir şekilde siyasi yazı, resim ve ırkçılık unsurları bulunduramazsınız. Aksi takdirde uyarı alır, avatar ve signatürünüz silinebilir.
  1D) Kullanıcı resimleri büyüklüğü, boyutu, cinsi ve imza karakter sınırı hakkında hiçbir şekilde şikayette bulunmayınız. Üye rütbesi için şart koşulan avatar boyutu 40 kb ve genişliği 150x200 pixeldir.  2) Forum Kuralları:

  2A) Forum içerisinde yazılan mesajlardan tamamen mesajı yazan forum üyesi sorumludur. Forum üyelerinin mesajlarından dolayı forum yöneticileri veya turnuval yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Site yönetimi, kurallara uymayan mesajları, avatarları ve signatürleri değiştirme ve silme hakkına sahiptir.
  2B) Yeni konu açmadan önce aynı konunun olabileceğine karşın lütfen sitemizde bulunan Arama motoruyla site içi arama yapın. Aksi takdirde açılmış benzeri bir konu görüldüğünde itiraz edilmeden açtığınız konu yönetim tarafından silinebilir.
  2C) Konu başlıklarını konu içeriğine uygun şekilde adlandırınız. Eğer açtığınız konu bir yardım konusuysa konu başlığını "Acillllllll" - "Yardııııııııııııııııııım" - "Yapamadııııııııııııııııım " diye benzeri saçma isimlendirmelerden kaçının. Aksi takdirde açtığınız konuya yanıt verilmez ve silinebilir.
  2D) Türkiye Cumhuriyeti yasalarını, uluslararası kanunları, anlaşmaları ve tüzükleri çiğneyen, politik siyasi, dini propaganda, maksadı aşan argo, sataşma, aşağılama, hakaret ve küfür içerikli mesajlar yazılması yasaktır. Aksi takdirde yönetim tarafından uyarı, ceza alabilirsiniz ve hatta siteden uzaklaştırılabilirsiniz.
  2E) Genel ahlâk kurallarına aykırı, kişileri veya kurumları küçük düşürücü, hakaret niteliğinde sözler asla kullanamazsınız. Özellikle spor bölümünde takım adına veya oyuncuyu tahrik edici mesaj atamazsınız. Bu davranışınızı ilerlettiğiniz takdirde Spor Bölümü Cezalısı rütbesi alırsınız ve spor bölümüne ebediyyen mesaj yazamazsınız.
  2F) Site içerisinde veya siteyle bağlantısı olan hiçbir yerde üyelik gerektiren sitelerin reklamını yapamazsınız. Aksi takdirde yönetim tarafından uyarılır ve devamını getirdiğinizde ceza ve hatta siteden uzaklaştırılabilirsiniz.
  2G) Açtığınız konular bölümle ilgili olmalıdır. Aksi takdirde konunuz silinebilir ve uyarı alabilirsiniz. Açtığınız konuya cevap yazılmaması halinde tekraren aynı konuyu açmayınız. Konu içerisine "cevap atan yokmu" - "hadiiiii bekliyorummm" diye cevaplar yazmayın uyarı veya ceza alabilirsiniz.
  2H) Özel Mesaj ile forum üyelerine kışkırtıcı, tahrik edici, hakaret ve reklam amaçlı mesajlar atamazsınız. Aksi takdirde tespit edilip siteden uzaklaştırılabilirsiniz. Site ve forum yöneticilerine özel mesaj atıp genel destek istemeyiniz. Bulunduğunuz bölümün moderatörüne ulaşıp onlardan yeterince bilgi alabilirsiniz.
  2J) Sitede bulunan konularda, bağlantısı verilen linklerden ve yönlendirmelerden sitemiz sorumlu değildir. Bu bağlantılar haricinde satış amaçlı ticari firmaların telefonları ve linkleri verilemez. Aynı zamanda referans kodlu bir linki paylaşamazsınız. Aksi takdirde konunuz silinir ve ceza alabilirsiniz.
  2K) Hiç bir şekilde lisanslı ve izinsiz kullanımı yasak olan korsan diye tabir ettiğimiz program, oyun, müzik, warez gibi illegal içeriğe sahip paylaşımlar yapamazsınız. Aksi takdirde konunuz silinebilir ve ceza alabilirsiniz.
  2L)Okunabilirliği ve forumun işlevselliğini zorlaştırabilecek, görüntü kirliliğine neden olabilecek her türlü yazı stilinin, renginin, grafiğin, mesaj biçimlendirmesinin kullanımı yasaktır. Tamamı büyük harflerden oluşan konu başlıkları kullanamazsınız.
  2M) *****grafik içerik, yasadışı ilaçlar, bu ilaçların üretim cihazları, kumar, kumar benzeri içerik, silah veya mühimmat, alkollü her çeşit içecek ve gıda maddesi, tütün ile bu konuda olan içerik, reçete ile satılan ilaçların tanıtımı veya satışı amacıyla yapılacak bir paylaşımı site içerisinde yayınlamak, özel mesaj kanalıyla bu eylemleri gerçekleştirmek, kurallar gereğince yasaktır.
  2N) Herhangi bir konuda mesaj gönderdikten çok kısa bir süre sonra aynı konuya tekrar mesaj göndermek yani flood yapmak yasaktır. Eklemeler ve düzenlemeler için lütfen “Düzelt” tuşu kullanınız. Aksi takdirde uyarılır ve sonrasında ceza alabilirsiniz.
  2P)Birkaç kelimeden ibaret “teşekkürler” ve benzeri amaçlı mesajların gönderilmesi yasaktır. Yorumunuz gayet açık ve net olmalıdır. Alıntı yaparken kesinlikle alıntı yaptığınız kişinin mesajını değiştirmemelisiniz. Yanlış anlaşılmalara sebep olabilir ve ceza alabilirsiniz.
  2R) Başkalarının özel hayatı hakkında veya başkalarına ait kişisel bilgileri, telefon numaralarını, adreslerini yayınlamak kesinlikle yasaktır. Bu gibi durumlarda tesbit edildiğinizde siteden uzaklaştırma alabilirsiniz.
  2S) Denetleme sistemi bulunan bölümlerde açtığınız konuların aktif olmasını bekleyiniz ve aksine konu açılmadı diye sürekli aynı konuyu açmaya çalışmayınız. Yönetim tarafından açtığınız konu kısa süre içerisinde değerlendirildikten sonra aktifleştirilecektir.
  2T) Sanal Ağ Programlarının ağlarındaki konuşma, tartışma ve küfürleri foruma yansıtmak ceza ve ban sebebidir. Forum Yöneticisi veya Bölüm Sorumluları'na özel mesaj yolu ile bildirebilirsiniz. Eğerki bulunduğunuz hamachi ağı bir turnuva ağıysa bunu kesinlikle turnuva yöneticisine bildiriniz.
  2U) Turnuval.com'a ait hiç bir icon,içerik,resim,stil vb. bilgi başka sitelerde kullanıldığı tespit edildiğinde ve diğer kurallara aykırı hareket edildiğinde Hukuki İşlem Başlatılacaktır.
  2V) Forumda hiçbir şekilde ticari amaç veya şahsi amaç için ürün satışı yapmak, adminlik ve key satmak yasaktır. Sadece siteye destek için yönetimin satacağı ürünlere izin verilecektir.  3) Moderatör Başvuru Kuralları:

  3A) Forumumuza yazılar yazacak, konularla ilgilenecek, online süresi yüksek, takım çalışmasına yatkın moderatörler alınacaktır.
  3B) Öncelikle deneme niteliğinde Turnuva Kaptanı rütbesi verilecektir ve eğer işinde başarılı ise Bölüm Sorumlusu olacaktır.
  3C) Başvuru yapmadan önce forum için birşeyler yapınız. Foruma katkısı olmayan kişilerin başvuruları değerlendirilmeye alınmayacaktır.

  Moderatör başvurularında ayrıca dikkat etmeniz gereken hususlar vardır.
  3D) Hangi bölüme mod olmak istiyorsanız öncelikle belirtiniz.
  3E) Kendinizi tanıtın kısaca ve ne yapabilceklerinizi,hedeflerini,amaçlarınızı kısaca belirtiniz.
  3F) Yetkili Yaş Sınırı 16+ Olmalıdır.
  3G) Somut olarak örnekler vererek forumdaki katkılarınızı belirtiniz.Eğer bu kuralları sayıp forumumumuza Dmod olmak istiyorsanız yönetime başvuru yapabilirsiniz. 5000 gb arşivim var, günde 24 saat online olurum , forumlar benden sorulur, ben mod olmak için yaratılmışım, abi lütfen sen önce yetki ver yapmazsam silersin vs. gibi mesaj yazan arkadaşlar için MuStAfA'nın güzel bir sözü var: Kuru laf (boş lakırdı) forumu doyurmaz. Not:100 mesajı olmayan kişiler başvurmak için mesaj atmasın.  3H) Örnek Moderatörlük Başvurusu;

  İsim ve Soyisim :
  Yaş (+16 Yaş sınırı vardır):
  Görev Almak İstediğiniz Bölümler :
  Bizimle Çalışmak İsteme Sebebiniz :
  TurnuvaL Geçmişiniz :
  Vizyonunuz ve Misyonunuz :


  Bu kalıp ile herhangi bir forum yöneticisine özel mesaj atarak başvuru yapabilirsiniz.
  Başvurularınıza en geç 1-2 hafta içinde sonuçlanarak size geri dönüş yapılır.
  Yakın tarihte tekraren göndereceğiniz bir başvuru değerlendirilmeye alınmaz.
  4) Yönetim Kuralları

  4A) Yönetimdeki herkes öncelikle oyuncularla ve kendi aralarında iyi geçinmeyi bilecektir.
  4B) Herkes rütbesini bilecek ve üst rütbelilere forum içinde saygılı olacaktır.
  4C) Alt rütbedekiler sizden yardım istediğinde geri çevirmeyin. Eğer özel bir sebebiniz varsa o kişiyi sizden daha üstrütbedeki birine sevkedin.
  4D) Alt rütbedeki biri kesinlikle kendinin üst rütbesindeki birine aşağılayıcı söz ve hakaret sarfetmesin. Aksi takdirde yetkisi elinden alınabilir.
  4E) Yönetim içi gereksiz sebeplerden dolayı herhangi Site veya forum yöneticisini meşgul etmeyiniz ve konuşmalarınıza dikkat ediniz.
  4F) Yönetimde bulunduğunuz sürece Site ve forum yöneticilerine laubalilik, yalakalık ve ukalalık niteliğinde sözler kullanmayınız.
  4G) Yönetim içerisinde yazılan bir bilgiyi dışarı sızdırmak kesinlikle yasaktır. Aksi takdirde tespit edildiğinizde yetkiniz alınabilir.
  4H) Yönetimdeyken "o şöyle yapmazsa siteyi bırakırım" - "bu şöyle demezse siteyi bırakırım" gibi çocukca hareketlerden sakının. Aksi taktirde bu sizin sonunuz olur.
  4J) Yönetimden biriyle bir anlaşamamazlığınız varsa ve bunu kendiniz halledemiyorsanız site ve forum yöneticilerine bildirin onlar gereğini yapacaktır.
  4K) Yönetimde bulunan biri aynı zamanda başka bir sitede moderatörlük yapmayacaktır. Heleki bir oyun turnuva sitesiyse. Tespit edilirse üst yetkililerle beraber konuşulacaktır.
  4L) Forumda bulunan emekli yönetici rütbesi için alt sınır yetkisi Kategori Amirliğidir. Bölüm sorumlusu veya alt rütbede bulunan birine bu rütbeyi vermek kesinlikle yasaktır.
  4M) Forumda rütbesi bulunan kişiler emekli yönetici olsa dahi, bu siteye rakip bir site açtığında bu forumdaki üyelikleri ve rütbesi sonsuza dek silinir.
  4N) Forumda avatar boyutları sınırları standart 150x150 olup bu kuralı çiğneyen rütbeliler 1 ila 30 güne kadar hak mahrumiyeti cezasıyla cezalandırılırlar.


  Paylaş
  realdizayn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

 2. Root
  realdizayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi : Jan 2014
  Mesajlar : 20
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 500

  Turnuval Topluluğuna Katıl!  Turnuval Facebook

  https://www.facebook.com/turnuval


  Turnuval Twitter

  https://twitter.com/turnuvalcom


  Turnuval Steam

  https://steamcommunity.com/groups/turnuvalcom


  Turnuval Xfire

  https://www.xfire.com/communities/turnuval/


  Topluluğumuza Katıl Süprizleri Kaçırma!


  Paylaş
  realdizayn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Turnuval Yasal Uyarı!

Turnuval Bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek, turnuval.com hizmetlerini sizlere daha iyi sunabilmek amacıyla kullandığımız cookie'ler (çerezler) ve kişisel verilerinizle ilgili Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş olursunuz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793