Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: San Andreas Oyun Hataları & Gariplikler Departmanı

 1. #1
  Usta Oyuncu
  Atacani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi : Aug 2009
  Mesajlar : 3.831
  Tecrübe Puanı 731
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart San Andreas Oyun Hataları & Gariplikler Departmanı  1- İntihar eden insanlar ===>> Kritik bir R* Games hatasıdır. Yayalar , binanın üstünde doğuyor.
  2- Not Welcome yazısı ===>> Big Smoke' un saklandığı dairenin kapısında bulunan "Hoş Gelmediniz" yazısı. Big Smoke,son görevde dediği gibi , CJ'in geleceğini biliyordu. Onu düşünerek konulmuş küçük bir detay.
  3- Brigde Facts ===>> Üzerindeki yazılara bakarsanız , 1.44 mb disk space yazdığını görürsünüz.
  4- Sandwhich' ciler ===>> Chinatown' un yakınlarında , günün 24 saati orada duran 5 adet sandwhich' çi.Karmakarışık mahalleyi simgelendiriyorlar büyük olasılıkla.
  5- Tünel ===>> Big Ear' ın altında bulunan , yaklaşık 80 - 100 metrelik dar tünel.
  6- Rip Opposition ===>> Bu konuda çok bir bilgim yok ama galiba , R* Games' in 2004 yılında kepenklerini indirdiği bir üssünün sembolüdür.Aynı zamanda 1997 GTA'nın ve 2004 de GTA:San Andreas'ın çıkış tarihidir.
  7- Valentino Rossi' nin motorsikleti. ===>> Bildiğiniz gibi ünlü motorcu Valentino Rossi' de 46 numara motorsiklet kullanmaktadır.
  8- Kayadaki işaretler ===>> Kayadaki garip bulduğumuz semboller.
  9- Kırılabilen köprü ===>> Köprünün resimde görünen tarafına bir araçla çarptığınızda , köprünün korkulukları kırılacaktır.Bu detay,oyuna son görevde kullanılmak için koyulmuştur.Son görevde,C.R.A.S.H.'ın başı Officer Tenpenny,bu köprüden aşağıya,Grove Street'e düşer.
  10- Vice City kapak resmi ===>> Vice City' nin kapak resminin birebir kopyası.Sanırım txd bulmak zor geldi :)
  11- True Crime göndermesi ===>> R* Games' e benzeyen bir oyun olan , True Crime' a yapılan bir gönderme. Street Cleaners yazısı ise , True Crime karakterlerinin polis olmasına bir göndermedir.
  12- Jesus Saves ===>> GTA 2' de oyunu kayıt ettiğimiz bölgenin ismi.Aynı graffiti gerçekte de vardır.
  13- K harfi ===>> SF' de bir binanın üzerinde beliren "K" harfi.
  14- "R" harfi ===>> Bulutsuz bir gecede gökyüzüne baktığınızda "R" ( R* Games ) ' i görürsünüz. GTA 3'ten beri olan bir egg.
  15- Kapalı mezar ===>> LS' ta musalla taşı niyetine rahiplerin girdiği ve GTA:VCS oynadıkları yerdir. :) Yan tarafta bir pizza kutusu ve de bir televizyon bulunur.Gerçek hayata göre konulduğu için,açıklamaya pek gerek yok aslında.
  16- Kayıp şehir ===>> Bu gibi yerler Amerika'da vardır. Ondan koymuşlar herhalde. Malumunuz yeni dünya' da eskiden kızılderilisiydi aztek' iydi sürüyle uygarlık vardı. Ve bunlar da kalıntılar bıraktılar tabi.
  17- Biyolojik atık kuyusu ===>> Biyolojik atık kutusudur. Köyün ortasında işi nedir ?
  18- Catalina' nın erkek arkadaşları ===>> Catalina'yı biliyorsunuz , Carl kendini zor kurtarmıştı. Onun önceki bahtsız erkek arkadaşlarının cesetleri yatıyor. Geçerken bir fatiha okumak ve Catalina'nın buffalo' sunu çalmak sevaptır.
  19- Dövülen kadın ===>> Sorguya çekiyorlar aslında , herhangi bir yaya olabiliyor. Kadını serbest bıraksanız dahi , yürüyerek çıkamaz çünkü oraya sabitlenmiş. Küçük bir detay.
  20- Cobra Marital Arts ===>> Türkçesi , Uzak Doğu Sanatı' dır. Söz konusu olan mekân , bir filmde geçiyordu.
  21- Köprüdeki yazı ===>> GTA:Vice City'de bir easter egg vardı , Rockstar da bunu GTA:SA'da varmış gibi gösterdi.İşte o gösterme olayının en büyük kanıtı budur.
  22- Vice City oyuncakları ===>> Tommy ve Lance ünlü olmuş oyuncaklarını yapmışlar.
  23- Ghost car ===>> 90' lı yılların Amerikan filmlerini izleyenlerin bildiği üzere , taşradaki insanların arabaları genellikle kırık dökük ve eski olur. Onun gibi bir araba konulmuş. Fakat zavallı R*, bu arabayı öyle bir yere koymuş ki sonra arabanın adı Hayalete çıkmış.Araba yokuşta olduğu için modelleme sırasında aşağıya doğru kayar.
  24- Olmayan Pay'n Spray' in işareti ===>> Unutmuşlar galiba. Bunun gibi bazı unutulan yerler vardı.
  25- Zombotec ===>> Sinister Zombie'nin binası. Öylesine bir detay olarak konulup zombi olarak algılanmış bir nesnedir kendisi. İçindeki büyük DNA heykeli gerçekte vardır.
  26- Oyun kardları ===>> Rockstar games , GTA III , GTA:VC' deki karakterlerin resimlerini kullanarak küçük bir detay daha koymuş.
  27- Tekerlekli sandalye ===>> Zamanında Garfield çizgi filmlerini izleyenlerin bildiği gibi sigortalı veya serveri olan yaşlıları tekerlekli sandalyeden ölüme atıp paralarını almak , bir Amerikan geleneğidir.
  28- Düşmeyen kaya. ===>> Rockstar bazı modellemeleri tam yerine koyamamış.
  29- Tabutlar ===>> Aslında tam olarak tabut değil,ceset torbalarıdır. GTA:SA Introduction'daki mafya üyelerinin bunları koyduğundan söz edilir , ama onlar gömüyorlardı. Buradakiler ise hazır bir yere atılmış. Toreno ile bağlantılı gibi görünüyor.
  30- Skydoor ( Göğe açılan kapı ) - nightstalker ===>> Cluck'ın Bell'den çıkınca oyun gereği havada kımıldayabilen bir beyaz nesne görülür.
  31- Big Smoke heykeli ===>> Big Smoke'un GTA:SA'daki txd'si değiştirilmeden önce yapılmış heykelidir. Adam kendini çok büyütmüş.
  32- USS Numnutz ===>> Gerçek hayattaki bir denizaltının oyuna Numnutz adıyla aktarılmış hali. Kendisi binilemeyen gariban bir denizaltıdır. Binmeye uğraşmayın.
  33- Kayıp şehir 2 ===>> Kayıp şehir 1' de dediğimin aynısı bunun için de geçerli.
  34- İntihar fotoğrafçısı ===>> Yaya' nın gitmesi yere gidememesinden dolayı,araya su koymuşlar , yapay zeka da suyu hesap edemeyip atlıyor.
  35- Bir markanın isminin değiştirilmişi ===>> Rockstar böyle gerçek hayattan alıntıları çok yapar. Bu da onlardan biri.
  36- Sabahleyin akşam gözüken yer. ===>> Interior'da her zaman karanlık hava vardır.Ondan kaynaklanıyor.
  37- V-ROCK hotel ===>> Gerçekteki bir hotelin , GTA:VC' deki Love Fist ve V-ROCK FM' le bağdaştırılmış hali.
  38- Vice City haritaları ===>> Angel Pine' de , bir çöpün içinde bulunan haritalardır.
  39- Sweet' in arabasının plakası ===>> Erkek adam plakasından belli olur hesabı.
  40- Terminator ( nightstalker' dan alıntıdır. ) ===>> İşte bu da gerçek hayattan bir alıntı.
  41- Uçan ağaç ( nightstalker' dan alıntıdır. ) ===>> Modelin yanlış biçimde konulmasından dolayı oluşmuş.Yaklaşık 5-6 tane bunun gibi uçan ağaç mevcut.
  42- Kayadaki şekil ( nightstalker' dan alıntıdır. ) ===>> Txd karmaşası mı yoksa R* ' ın şakası mı bilinmez , ama büyük olasılıkla txd' nin simetrik olarak dağılması yüzünden oluşmuş.
  43- Koca Ayak' ın ayak izi ===>> İşte koca ayak diye R*' ın kandırma çalışması.
  44- Haritadaki benzerlik ===>> Sarı olan Elvis' e, mavi olan bir kadına ve öbürü de ayağa benziyor.
  45- Mezar taşındaki "Carl" yazısı ( Old_Mert' ten alıntıdır. ) ===>> Mezar taşına dikkatlice bakarsanız , carl yazısını görürsünüz.
  46- 7 ve 13 sayısının bir arada kullanılması ( nightstalker' den alıntıdır. ) ===>> 7, hristiyanların uğurlu rakamı , 13 de uğursuz. Çağrışım yapmış herhalde. Bundan dolayı eklenmiş. Küçük bir detay.
  47- "Homegirl" plakası ( nightstalker' dan alıntıdır. ) ===>> Denise' in plakası.
  48- "NOS" plakası ( nightstalker' dan alıntıdır. ) ===>> Michelle' in plakası.
  49- Kanlı taban ( nightstalker' dan alıntıdır. ) ===>> Leatherface ile ilgili bir söylenti.Dediklerine göre bu kanlar ona aitmiş.
  50- Dağdaki hayalet ( Paladinci' den alıntıdır. ) ===>> Başka bir harita benzetmesi daha.Hayal gücü geniş bir buluş.
  51- Monster yarışı sonrası , bölüm tasarımı yapanların listesi ===>> R* Games firmasında , bölüm hazırlayanların listesidir.
  52- Vice City sörf tahtası ===>> Vice City'deki havalimanındaki txd' leri değerlendirmişler.
  53- Ünlü sanatçı Kurt Cobain' e çok benzeyen adam ===>> Rockstar müzikle arası iyi olan bir firma galiba.Elvis,Phil Collins,Kurt Cobain derken liste uzuyor.  Paylaş
  konsolum.com konsolum.com/forum PS4 ve XBOX için vazgeçilmez turnuva adresi. 2. #2
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jan 2010
  Mesajlar : 2.074
  Tecrübe Puanı 10022
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  Tünel ve kayip şehir dikkatimi çekti Adamlar zaten öyle bi çalışıyoki o an akıllarına ne gelirse onu ekliyolar Süper ya


  Paylaş
  Fiberinternet Bu olsa Gerek...

  http://www.speedtest.net/result/1909628420.png

 3. #3
  Yeni Oyuncu

  Üyelik tarihi : May 2013
  Mesajlar : 1
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  Sindacco Ailesi'nin önde gelen isimlerindendir. Las Venturas'taki Salvatore Leone'nin başında olduğu kumarhanenin asıl sahibidir. Johnny, sahibi olduğu bu kumarhane için Salvatore'ye ortaklık teklif etmiştir. Salvatore de bu teklifi kabul ederek kumarhanenin başına geçer. Johnny, Sindacco Ailesi'nden birkaç adamla beraber rakip kumarhane olan -Carl'ın da ortaklığı bulunduğu- Woozie'nin kumarhanesine baskın yapıp kumarhaneye zarar vermiştir. Amacı rakip kumarhaneyi çöküşe uğratıp kendi kumarhanesinin işlerini yoluna koymaktır. Ancak bu baskında rakip kumarhanenin sahipleri tarafından yakalanır. Carl da ona bir ders vermek üzere Johnny'yi bir aracın önüne bağlatıp Las Venturas caddelerinde tam gaz dolaştırarak korkutur, işkence yapar. Bu olaydan dolayı oldukça korkan Johnny, korkusundan dolayı şoka bağlı bir travma geçirir, bu yüzden tekerlekli sandalyeye mahkum olur.


  bu yüzden oradaki paslanmış tekerlekli sandalye bu kişinindir :)


  Paylaş

Bu Konu için Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Turnuval Yasal Uyarı!

Turnuval Bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek, turnuval.com hizmetlerini sizlere daha iyi sunabilmek amacıyla kullandığımız cookie'ler (çerezler) ve kişisel verilerinizle ilgili Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş olursunuz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790