The Introduction
GTA San Andreas'ın The Introduction videosunu bilmeyenimiz yoktur. San Andreas'ın hikâyesini aydınlatan, olayları anlamamıza daha da bir yardımcı olan "San Andreas Stories" niteliğindeki aşağı yukarı 20 dakikalık bir video. Los Santos'un gangster yaşamından tutun da, San Fierro'nun o yokuş aşağı yollarından kumarhane şehri Las Venturas'a kadar derin ve bitmeyecek sandığımız, eğlence ve macera dolu San Andreas'ın hikâyesini genişletmek için Rockstar Games'in hazırlamış olduğu bir video. Video, oyunun hikâyesindeki olayların nasıl geliştiğini, hikâyenin bu noktaya kadar nasıl geldiğini, neler döndüğünü bizlere gösterdi. Hikâyeye daha da çok hakim olduk. Fakat sadece izlemekle yetindik, oyunun hikâyesinde önemli bir rol oynayan bu videoyu izlesek de olayları tam anlamıyla anlayamadık; belki de video Türkçe olsaydı hikâyeye daha da çok hakim olurduk. İşte biz de sizleri düşünerek, çıkışından uzunca bir süre geçmiş olmasına rağmen hâlâ ilk günkü gibi oynanan GTA San Andreas'ın The Introduction videosunu Türkçeye çevirmiş bulunuyoruz ve videoyu Türkçe altyazılı olarak sizlere sunuyoruz. Emre'yle beraber çevirdiğimiz bu The Introduction videosunu artık Türkçe altyazılı izleyerek olayları daha da iyi anlayabileceksiniz.


Belki de aramızda bu video hakkında bilgisi olmayanlar olabilir. Videoyu izlerken "Yahu bu sahneler oyunda yoktu ki" demiş olabilirsiniz. Bilmeyen arkadaşlarımız için açıklayalım: The Introduction, GTA San Andreas'ın sadece Amerika'da PS2 için satışa sunulmuş olan özel paketi GTA San Andreas PS2 Special Edition ve GTA San Andreas'ın resmi soundtrack müziklerini barındıran GTA San Andreas Official Soundtrack CD'sinin içinden bonus olarak çıkan, Rockstar Games tarafından hazırlanmış 21 dakika, 15 saniyelik bir videodur. Videodaki olaylar, oyunda olduğu gibi yine aynı yılda, 1992'de geçmektedir. Fakat CJ'in henüz Los Santos'a dönmeden önceki bir zaman diliminde geçmektedir. Bu yüzden video, San Andreas'ın geçmisini anlatmaktadır. CJ'in Los Santos'a dönmeden önce Liberty City'de yaşadıkları, CJ'in annesinin Ballalar (Ballas) tarafından öldürülmesi, Big Smoke ve Ryder'ın çeteyi satmaları, Hernandez'in C.R.A.S.H. ekibine katılması, Tenpenny'nin CJ'in üstüne yıktığı memur Ralph Pendelbury cinayetinin aslında kimin işlediği ve hatta Ken Rosenberg'un Tommy Vercetti'yi araması... Bunlar, videoda tanık olacaklarınızın sadece birkaçı... Daha fazlasına
tanık olmak için işte Türkçe altyazılı The Introduction!

Bölüm 1:
<strong>
Bölüm 2:Olayları daha iyi anlamanız için videoyu biraz da yakından inceleyelim.

Video, Los Santos'da başlıyor. Tenpenny ve Pulaski, Big Smoke'un evinden ayrıldıktan sonra Hernandez'in ekibe katılması hakkında konuşurlar.

Frank Tenpenny ve işbirlikçisi Eddie Pulaski, Big Smoke ile işler hakkında konuştuktan sonra Smoke'un evinden ayrılırlar. Pulaski'nin aklı ise C.R.A.S.H. ekibine yeni katılacak olan Hernandez'dedir. Hernandez'in ekibe katılmasını pek istemeyen Pulaski, Tenpenny'ye bu konu hakkında ne yapacaklarını sorar. Tenpenny bu işin o kadar önemli olmadığını, Ralph Pendelbury meselesinin kendileri için daha önemli olduğunu belirtir. Ralph Pendelbury adındaki bir polis memuru, Tenpenny ve Pulaski'yi tehdit etmektedir. Dürüst bir polis olan Pendelbury, Tenpenny ve Pulaski'nin mesleklerini kötü yönde kullandığını görünce Tenpenny ile Pulaski'nin gerçek yüzünü herkese göstermek için gördüklerini birilerine anlatacağını söylemektedir. Kirli çamaşırlarının ortaya çıkmasını istemeyen Tenpenny ise, Pendelbury'nin kendilerini tehdit etmeye devam ederse bu işin sonunun pek güzel bitmeyeceğini söyler.

O sırada bir ara sokakta Ballalar, ezeli düşmanları olan Grove Street Ailesi'ni çökertmek için plan yapmaktadır.

Ballaların planında, Grove Street Ailesi'ni çökertmek vardır. Amaç, Grove Street'in lideri Sweet'i öldürmektir. İçlerinden birisi bunun sanıldığı kadar kolay olmayacağını, tuzağa düşebileceklerini söyler. Ancak diğeri, kendilerini kimsenin durdurmaya cesareti olmadığını söyleyerek Grove Street'in artık gücünü kaybettiğini, eskisi gibi olmadıklarını belirtir ve cebindeki uyuşturucuyu kastederek "Bu, herkesi ve her şeyi değiştirir" der. Gangsterlerin bile bu uyuşturucudan istediğini söyleyen Balla üyesi, Grove Street'in bir hiç olduğunu anlatır. Ballalar aynı zamanda Grove Street çete üyelerini uyuşturucuya alıştırarak onları kendi çetelerine çekmeyi planlamaktadır. Böylece Grove Street hem adamlarını kaybedip gücünü yitirecek, hem de Ballalar uyuşturucu işinden para elde etmiş olacaktır.

Ryder'ın evinde Big Smoke ve Ryder, Grove Street Ailesi'ne atacakları kazık hakkında konuşurlar.

Big Smoke ve Ryder, Grove Street'in en büyük düşmanı olan Ballalar ile bağlantıya geçmiştir. Ryder hayatının artık değişmesinin gerektiğini söyler ve Ballaların çetesine geçme sebebinin de bu olduğunu açıklar. Big Smoke ise artık geri dönüşün olmadığını belirtir ve Ryder'ın her zaman arkasında olacağını, onu destekleyeceğini söyler. Grove'dakilerin bunu öğrenince intikam almak isteyeceklerini söyleyen Smoke, en zor durumda bile paranın önemli olduğunu belirtir. Ryder ise kendisini kimsenin durduramayacağını söyler. Grove ailesinin içinde barınan bu iki hain için gangsterlik, çete, dostluk ve aile artık hiçbir şey ifade etmemektedir. Çete kardeşliğinin bir halta yaramadığını düşünen Smoke ve Ryder için artık tek önemli şey sadece paradır. İkili, Grove ailesinin bu ihaneti öğrenince yapacaklarını hafife almaktadır.

San Fierro'da T-Bone Mendez ve Mike Toreno, uyuşturucu satışlarında yeni alıcılar bulmuştur ve onlarla irtibata geçmektedirler.

T-Bone Mendez, bir çete üyesinden birkaç bilgi almak için çete üyesini dövüp işkence etmektedir. Muhtemelen uyuşturucu işleri hakkında bilgi almaya çalışan T-Bone, adamı öldürürcesine döver ancak adamın ağzı sıkıdır, neredeyse kendi canı uğruna hiçbir şey anlatmaz. Mike Toreno ise uyuşturucu satışında birkaç alıcıyla bağlantıya geçmiştir. T-Bone'a Los Santos'da yeni bir alıcıyla bağlantıya geçtiğini ve işin sağlam olduğunu söyler. O sırada Toreno'ya bir alıcı tarafından telefon gelir. Telefonda işler hakkında konuşurlar. Ardından Toreno, T-Bone'a uyuşturucu üretimini artırmalarının gerektiğini söyler ve oradan uzaklaşır. Daha sonra T-Bone'un dövmekte olduğu çete üyesi, yediği dayaklara daha fazla dayanamaz ve ölür. T-Bone, adamın cesedini alarak mekândan uzaklaşır. Toreno'nun Los Santos'dan bağlantıya geçtiği bu alıcı Big Smoke'dan başkası değildir. Smoke, Los Santos'un doğu taraflarındaki uyuşturucu imâl ettiği fabrikası için San Fierro'dan birkaç uyuşturucu sipariş etmektedir. Smoke, Grove Street Ailesi'nin uyuşturucuya karşı bir çete olmasına rağmen uyuşturucu işlerine bulaşmıştır. Aileye ihanete Ryder'dan önce başlamıştır.

Los Santos'un Ganton mahallesinde Sweet ve Big Smoke, Grove Street Ailesi'yle birlikte vakit geçirmektedir.

Big Smoke, Sweet'e sokakların Ballalar tarafından ele geçirilmek üzere olduğunu, bu yüzden sokakları güvence altına almaları gerektiğini söyler. Sweet ise sokakların kendileri için o kadar önemli olmadığını, kendilerini aile yapan asıl şeyin prensipleri olduğunu söyler. Smoke prensiplerinin kendilerini daha da çok ezdiğini, Ballaların her geçen gün güçlendiğini, kendilerinin ise güçsüzleşip sefilleştiğini anlatır. Fakat Sweet için ise bunlar her zaman olan şeylerdir, elbet bir gün her şeyin yoluna gireceğini belirtir. Daha sonra onlara mahalle arkadaşları Jeffrey katılır. Bir gangsta rapçi özentisi olan Jeffrey, kendisinin bir gangster olduğunu ve artık kendi ismiyle anılmak istemediğini söyler; artık gangster isminin "OG Loc" olduğunu açıklar. Ancak Jeffrey; Sweet ve Smoke tarafından, daha doğrusu hiçbir Grove üyesi tarafından pek ciddiye alınmamaktadır. Sweet ve Smoke, Jeffrey'ye bir gangster olmadığını, boş hayaller peşinde koşmamasını söylerler. Fakat Jeffrey, bir gün herkese kendisini kanıtlayacağını söyler. Sweet ise ona saçma işlerle uğraşmaması, okuyup adam olması hakkında öğütler verir. Gangster yaşamının sanıldığı kadar havalı bir şey olmadığını, aksine berbat bir yaşam olduğunu anlatır. Başına belâ almaması hakkında Jeffrey'yi uyarır. "Biz adam olamadık bâri sen adam ol" dercesine ona hayat konusunda dersler verir. Fakat Jeffrey akıllanacak gibi değildir, gangsta rapçi olmayı kafaya takmıştır bir kere... Daha sonra Smoke, Sweet'e bir iş anlatır. Bu işin içinde para kazanmak için büyük bir fırsat olduğunu söyler. Ancak Sweet için para o kadar da önemli bir şey değildir. Sweet'in değer verdiği tek şey çetesi ve dostlarıdır. Smoke, Sweet'in kardeşi Carl'ın (CJ) hatrını sorduğunda ise Sweet, Carl'ın çeteye yardım etmesi yerine kendi işleri için Liberty City'ye gittiği günden beri onunla konuşmadığını, dargın olduklarının cevabını verir. Sweet'in gözünde Carl artık bitmiştir.

CJ ise Liberty City'de oto tamirci arkadaşı Joey'un yanında çalışmaktadır. Joey için birkaç kaliteli araba bulup Joey'un garajına bırakır.

Carl, Liberty City'de oto tamirci arkadaşı Joey Leone'nin yanında çalışır. Liberty City'nin sokaklarında araba aramakta olan Carl, park hâlindeki arabaları dener ancak arabalar kilitlidir. Daha sonra kırmızı ışıkta bir araba durur. Carl o arabayı gözüne kestirir ve aracı çaldıktan sonra Joey'u arar, bir araba daha bulduğunu söyler. Carl, Joey'a abisi Sweet ile aralarının iyi olmadığını, hayatını mutsuz etmesi için Sweet'in elinden geleni yaptığını söyler. Daha sonra ise Carl, arabaları artık sokaklardan çalacağını, bu yöntemin daha kolay olduğunu söyleyerek arabayı Joey'a teslim etmek üzere Joey'un garajına sürer. Carl'ın acımasız ve tehlikeli bir şehir olan Liberty City'de pek de iyi bir yaşam sürdüğü söylenemez.

Liberty City'nin mafya babalarından Salvatore Leone, Liberty City'deki malikânesinde Sindacco ailesinden Johnny Sindacco ile görüşmektedir.

Sindacco ailesinin önde gelen isimlerinden Johnny Sindacco, Leone ailesinin lideri Salvatore Leone ile görüşmek için Las Venturas'dan Liberty City'ye gelmiştir. Johnny, Salvatore'ye Las Venturas'daki Caligula's Palace kumarhanesi için ortaklık teklifinde bulunur, Salvatore'ye hissenin üçte birini alabileceğini söyler. Diğer ortakların da kendilerinin (Sindaccolar) ve Forellilerin olduğunu söyler. Ancak Johnny, kumarhane konusunda paraya ihtiyaçları olduğunu söyleyerek Salvatore'den 5.000.000$ borç ister ve Leone ailesi ile Sindacco ailesini birleştirerek dost aile yapma teklifinde bulunur. Salvatore ise Leoneler ile Sindaccoları aynı kefeye koymak istemez. Geçmişte kuzeninin Sindaccolar tarafından öldürüldüğünü ve bunu hâlâ unutmadığını belirtir. Fakat iş konularında duygunun ve gururun bir kenara bırakılmasının gerektiğini düşünen Salvatore, teklifi kısaca değerlendirir. Ancak Salvatore, kumarhanenin sadece üçte birini alma teklifini beğenmemiştir; kumarhaneye tamamen sahip olmak ister. Johnny'nin ve onun ailesi Sindaccoların, kendi ailesini hafife aldığını düşünür. Bu yüzden Johnny'ye hakaretler yağdırır. Sindaccoları, Forelli ailesinin eski lideri ve Liberty City'nin önemli mafya babalarından biri olan Sonny Forelli'nin Vice City'de öldürüldüğü günden beri Liberty City'de bir şeylere sahip olmakla suçlar. Johnny'nin kendisine saygısızlık ettiğini düşünen Salvatore, Johnny'ye hakaretler yağdırmaya devam eder. Daha sonra sakinleşip bir düşünür ve aslında Johnny'ye borç verebileceğini söyler. Ancak bir şartı vardır: eğer kumarhanenin hesap defterleri kendisine verilirse. Ve şartlarını dile getirmeye devam eden Salvatore, kumarhanenin başına üçüncü bir kişinin geçirilmesini, kumarhaneyi o kişinin yönetmesini ister. Salvatore, Johnny'ye bu üçüncü kişiyi beraber köleleri edebileceklerini söyler. Ancak Johnny, kumarhaneyi yönetenin zaten olduğunu söyler. Salvatore ise Johnny'den eğer bu işi gerçekten istiyorsa kumarhanenin o yöneticisinin öldürülmesini ister. Salvatore, kumarhanenin başına başka birini geçirecektir. Sadece o kişiyi değil, aynı zamanda Sindacco ailesini de kölesi yapmayı planlamaktadır.

Ken Rosenberg uyuşturucu bağımlılığından kurtulmak için gittiği Las Venturas'daki rehabilitasyondan taburcu olmuştur.

Eski avukat Ken Rosenberg, Vice City'den Las Venturas'a taşınmıştır ve kötü alışkanlığı olan uyuşturucu bağımlılığından kurtulmak için uzunca bir süre rehabilistasyonda tedavi görmüştür. Bu sürecin sonunda tedavisi sonuç veren Ken Rosenberg, zor da olsa alışkanlığını yenmiştir. Rehabilistasyonda işi bittikten sonra rehabilistasyonun çıkışında kendi kendine konuşur. Bu alışkanlığa bir daha başlamayacağına dair söz verip kendisine moral verir. Fakat Rosenberg, mesleği olan avukatlıktan kovulduğu için üzgün ve mutsuzdur. Bir işe ihtiyacı olduğunu söyler. Moralini bozmak istemeyen Rosenberg, artık her şeyin bittiğine göre kötü günlerin geçmişte kaldığını, hayatında artık yeni bir sayfa açabileceğine inanır. Ancak beş parası olmadığı için caddenin kenarında otostop çekmeye başlayarak bir araç çalmayı planlar.

Los Santos'da Tenpenny, telefonda bir adamıyla konuşmaktadır.

Tenpenny, Los Santos'daki donut kafenin karşısında telefonda bir kişi ile bir işi halletmesi hakkında konuşur. Ancak telefondaki bu işe pek yatkın değildir. Tenpenny telefondaki şahısa bu işi halletmesi konusunda tehditler yağdırır. Bu işi halletmesi için kendisine o kadar para verdiğini söyleyen Tenpenny, eğer bu işi yapmazsa kendisini bir köşede kafası vücudundan ayrılmış bir şekilde bulabileceğini söyleyerek onu ölümle tehdit eder. Şahısı ikna ettikten sonra Pulaski'yle beraber Hernandez’i polis merkezinden almak üzere oradan ayrılırlar. Hernandez artık ekibe katılmıştır.

Ballalar, Grove Street Ailesi'nin lideri Sweet'i öldürme planını devreye sokarlar.

Los Santos'un puslu gecelerinden birinde Ballalar, yeşil renkteki bir Sabre marka araç ile birlikte Grove Sokağı'na doğru yola çıkarlar. Verdant Bluffs caddesindeki garajdan çıkarak Grove Sokağı'ndaki Sweet'in kız kardeşi Kendl ve annesiyle birlikte kaldığı eve sürmeye başlayan Ballaların hain planı gerçekleşmek üzeredir.

Ken Rosenberg otostop çekmeyi başaramayıp akşam olmasına rağmen hâlâ rehabilitasyonun önündedir.

Rosenberg son çareyi Vice City'de bir zamanlar beraber çalıştığı eski dostu Tommy Vercetti'yi aramakta bulur. Tommy'nin kendisine yardım edebileceğini düşünen Rosenberg, rehabilitasyonun çevresinde bir ankesörlü telefon bulup Tommy'yi arar. Tommy'yi aradığında karşısına Tommy'nin adamları çıkar. Ancak Tommy'nin adamları, Tommy'nin Rosenberg'le konuşmak istemediğini söylerler. Rosenberg'un ısrarlarına rağmen Tommy telefona gelmez. Rosenberg sinirlenir ve Tommy'nin hemen telefona gelmesini ister. Fakat Tommy'nin adamları telefonu Rosenberg'un yüzüne kapatırlar. Tommy, eski dostu Rosenberg'u artık unutmuştur. Eski dostları tarafından da terkedilen çaresiz Rosenberg, ne yapacağını bilemeyip oradan uzaklaşır.

Kent Paul ve arkadaşı Maccer, İngiltere'nin Salford şehrindeki müzik stüdyolarında sohbet etmektedir.

Kent Paul, Gurning Chimps müzik grubunun menajeri olmuştur. Bundan dolayı mutluluğunu dile getiren Paul, grubun başına geçme mâliyetinin kendisine 50.000$'a patladığını söyler. Fakat bu grupta sadece bir üye bulunmaktadır, o da Maccer'dır. Yine de her şeye rağmen Paul, Maccer'la birlikte birçok işe imza atacağına inanmaktadır. Maccer, Paul'a bunun için teşekkür eder ve Paul'a borçlu olduğunu söyler. Ancak Maccer'ın aklı Amerika'dadır. Paul ve Maccer, İngiltere'den ayrılıp Amerika'ya gitmeyi planlamaktadır. Maccer, Paul'dan yolculuk için birkaç para daha ister. Paul ise daha önceden Amerika'da Vice City'de bulunduğu için tekrar Amerika'ya dönmek konusunda pek heyecanlı değildir. Ancak Maccer, Amerika'ya gideceği için heyecanlı ve sabırsızdır. İkili, Amerika'nın San Andreas eyaletini seçecektir.

CJ, Liberty City sokaklarında beş parasız dolaşıp yankesicilik yapmaktadır.

Carl, Liberty City'de sefâlet içinde yaşamaya devam etmektedir. Çalıştığı işten kazandığı para yetmediği için yankesiciliğe baş vuran Carl, bir ara sokakta köşeye sıkıştırdığı adamın parasını aldıktan sonra oradan uzaklaşır.

Salvatore Leone'nin emri üzerine Caligula's Palace kumarhanesini yöneten kişi (Mickey) öldürülmüştür.

Salvatore Leone'nin emriyle Las Venturas'daki Caligula's kumarhanesini işleten Sindacco ailesinden Mickey öldürülmüştür ve Sindacco ailesine mensup iki mafya adamı, Mickey'nin cesedini gömmektedir. Johnny Sindacco, adamlarından birini öldürtse de ailesine Mickey'nin gerçek ölüm sebebini tam olarak açıklamaz. Mickey'nin cesedi Las Venturas'dan uzak çöllük bir alanda Sindacco ailesine mensup iki mafya adamı tarafından gömülmektedir. Adamlar kendi aralarında Salvatore Leone'nin kendilerine verdiği borç para hakkında konuşurlar ve artık kumarhanenin yeni birine ihtiyacı olduğunu söylerler. Salvatore Leone ise kumarhanenin başına Ken Rosenberg'u geçirmeyi düşünmektedir.

Salvatore Leone ve Johnny Sindacco, kumarhane konusunda anlaşmaya varmıştır ve Salvatore, Johnny'ye istediği borcu vermiştir.

Johnny, Salvatore'ye kumarhaneyi işleten Mickey'nin öldürüldüğünün haberini verir ve anlaşmaya varırlar, kumarhanenin başına yeni birini getirme hakkında konuşurlar. Salvatore, kumarhanenin başına gerçek bir enayiyi getirmelerinin gerektiğini söyler. Vice City'de Forelliler için çalışmış eski bir avukat (Ken Rosenberg) tanıdığını ve bu avukatın mesleğinden kovulduğunu, yeni bir iş aradığını öğrendiğini anlatır. Salvatore bu avukatı kumarhanenin başına geçirmeyi ve Johnny'ye verdiği 5.000.000$ borcu bu avukata yüklemeyi düşünmektedir. Salvatore ve Johnny iş konusunda anlaşırlar. Salvatore, Liberty City'den ayrılarak kumarhane için Las Venturas'a doğru yola çıkar ve Rosenberg'le irtibata geçer.

Yeşil Sabre, yavaş yavaş Grove Sokağı'na doğru yaklaşmaktadır.

Grove Street Ailesi'nin kâbusu olacak olan yeşil Sabre içindeki Ballalar, Grove Sokağı'na doğru yol almaya devam etmektedir. Sweet'e düzenlenecek olan suikast gerçekleşmek üzeredir.

Tenpenny ve Pulaski'nin kendisine pek sıcak bakmadığı Hernandez artık C.R.A.S.H. ekinine katılmıştır.

Hernandez, Los Santos Polis Merkezi'nden onay alıp Tenpenny ve Pulaski'nin bulunduğu C.R.A.S.H. ekibine katılmıştır. Los Santos'da sadece bir kere suç işlediğini söyleyen Hernandez, sicili olduğu için C.R.A.S.H.'a dahil olduğunu söyler. Hernandez; Tenpenny ve Pulaski'ye bir anısını anlatır. Bir keresinde aile içi şiddet mevzusunda çağrıldığını ve bu mevzunun ne kadar da ciddi bir olay olduğunu anlatır. Tenpenny ise böyle basit şeylerden daha çok önemli mevzular olduğunu söyler. Hernandez; Tenpenny ve Pulaski'ye zıt olarak dürüst ve iyi bir polis olmasına rağmen Tenpenny ve Pulaski tarafından aklı çelinecektir. Tenpenny ve Pulaski, Hernandez'e kurallara rivayet eden bir polis değil, kendi kurallarını koyan bir polis olmasını söyler. Tenpenny ve Pulaski, kendilerini tehdit eden memur Ralph Pendelbury'i Hernandez'e öldürterek Pendelbury'i susturmayı planlamaktadır.

Ve yeşil Sabre, Grove Sokağı'na girmiştir.

Ballaların hain planının gerçekleşmesine artık çok az bir süre kalmıştır.

Ken Rosenberg, Las Venturas'daki Caligula's Palace kumarhanesinin başına geçirilmiştir.

Salvatore Leone, Liberty City'den Las Venturas'a gelir ve Ken Rosenberg'u kumarhanenin başına geçirir. Rosenberg yeni bir işe girdiği için ve sefil yaşamından biraz olsun kurtulduğu için mutlu gözükse de başına aldığı derdin de farkındadır; Salvatore, Johnny Sindacco'nun istediği 5.000.000$ borcu Rosenberg'e yüklemiştir ve Rosenberg'den parasını geri istemektedir. Rosenberg'un Johnny ile bağlantılı olmasını istemeyen Salvatore, Rosenberg'e başkasının değil, artık kendisinin adamı olduğunu söyler ve Rosenberg'den parasını en kısa zamanda ödemesini ister. Salvatore, Rosenberg'u kötü geçmekte olan hayatından kurtarsa da Rosenberg'un başına daha da büyük bir belâ açmıştır.

Tenpenny ve Pulaski, memur Ralph Pendelbury'nin kendilerini ele vermemesi için Pendelbury'i dövüp işkence etmektedir.

Ralph Pendelbury, Tenpenny ve Pulaski'nin gerçek yüzünü herkese gösterme düşüncesinden vazgeçmez. Bunun üzerine Tenpenny ve Pulaski de Pendelbury'i ortadan kaldırmak ister. Pulaski, Pendelbury'i öldürürcesine döver fakat Pulaski, Pendelbury'nin hâlâ yaşadığını söyler. Tenpenny bunun üzerine Hernandez'e bir silah verir ve Hernandez'den Pendelbury'i öldürmesini ister. Fakat tıpkı Pendelbury gibi iyi kalpli bir polis olan Hernandez, bunu yapamayacağını, Pendelbury'nin bir polis olduğunu, bu yüzden ona bir şey yaparlarsa başlarının belâya girebileğini söyler. Fakat Tenpenny, Hernandez'i zor durumda bırakır; "Öldür onu yoksa ben seni öldüreceğim" diyerek Hernandez'i tehdit eder. Çaresiz Hernandez, Pendelbury'e silahı doğrultur ve isteksiz bir şekilde tetiği çeker. Pendelbury'i öldürür fakat Tenpenny ve Pulaski, Hernandez'i temize çıkarmak için bu cinayeti CJ'in üstüne yıkacaklardır.

Ballalar yeşil Sabre'leriyle birlikte Ganton mahallesine girip Sweet, Kendl ve annelerinin beraber kaldıkları eve aracın içinden ateş yağmuruna tutarlar.

Ballalar evi darma dağan ettikten sonra oradan uzaklaşırlar. Grove Street Ailesi'nden birkaç üye onlara karşılık verir ancak yetişemezler. Ballalar, Sweet'in evde olduğunu düşünerek evi kurşun yağmuruna tutmuştur fakat şans odur ki Sweet o esnada evde değildir, kendi evinde kardeşi Kendl ile birlikte kalmaktadır. Ballalar yanlış evi taramışlardır ve Ballaların açtığı kurşunlar evde tek başına yaşayan Sweet'in annesini bulmuştur. Sweet ve Kendl koşarak evin içinde vurulan annelerine bakmaya giderler ancak evde annelerinin ölü bedeniyle karşılaşırlar. Kendl bu duruma çok üzülür, Sweet ise Kendl'ı sakinleştirmeye çalışır. Daha sonra olay yerine ambulans ve polisler gelir. Sweet ise Liberty City'de yaşayan kardeşi CJ'i arar ve kötü haberi verir. Sweet, Carl'a artık Los Santos'a dönmesinin doğru olacağını söyler.Carl bu haberi alınca adeta yıkılır, olduğu yerde duygulu anlar yaşar. Carl artık annesinin cenazesi için Los Santos'a dönmek zorundadır. 5 yıl aradan sonra yuvasına dönecektir. Ancak döndüğünde ailesinin ve çetesinin zor durumda olduğunu görünce her şeyi yeniden eski hâline döndürmek için San Andreas'da temelli kalmaya karar verecektir. Artık dargın olduğu abisiyle arasını düzeltip tekrar eski günlerdeki gibi olmak, parçalanan ailesinden geri kalanları korumak, çetesini sadece Los Santos'un değil, San Andreas eyaletinin bir numaralı çetesi yapmak ve diğer tüm zorlukların üstesinden gelmek zorundadır.


Video, "Welcome to San Andreas" yazısıyla son buluyor ve Carl'ın Liberty City'den Los Santos'a gelmesiyle GTA serisinin en çok sevilen oyunu GTA San Andreas başlıyor.